Policja - szkola

Idź do spisu treści

Menu główne:

Policja

Aktualności

Jak bezpiecznie poruszać się po drodze, pod jaki telefon zadzwonić w razie niebezpieczeństwa? To tylko wybrane tematy spotkania funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu z dziećmi przebywającymi na Oddziale Chorób Dziecięcych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu. Podobne spotkania organizowane są cyklicznie, chcielibyśmy żeby dzieci odbierały policjanta jako osobę dobrą, chętną do pomocy".
"Takie spotkania są bardzo potrzebne. Mamy bardzo dużo przypadków dzieci na Oddziale Chirurgii Dziecięcej, dla których droga do szkoły staje się drogą niebezpieczną. Często to właśnie dorośli sprowadzają na dzieci niebezpieczeństwo" - wyjaśniła Maria Figlak, dyrektor Zespołu Szkół nr 12 przy Szpitalu Zesopolonym.
"Takie akcje sprawiają, że dzieci wspominają pobyt w szpitalu nie tylko przez pryzmat badań" - powiedział Piotr Suda, ordynator Oddziału Chorób Dziecięcych kaliskiego szpitala:
"Dzieci zapamiętują ze szpitala sporo zdarzeń. Dzięki takim spotkaniom nie są to jedynie zdarzenia przykre, związane z problemami diagnostyczno-terapeutycznymi, ale też oświatowe akcje urządzone w formie zabawy. Takie akcje uczą dzieci w atmosferze radości i przyjemności".
Do najmłodszych pacjentów trafiły elementy odblaskowe i edukacyjne, a do przyszpitalnej szkoły policjanci przekazali pomoce dydaktyczne. Spotkanie było także okazją do przypomnienia o niebezpieczeństwach związanych z dopalaczami i narkotykami.
Szkoła nie musi być nudna, a pobyt w szpitalu smutny
udowadniali to we wtorek policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, którzy odwiedzili przyszpitalną szkołę. Choć w zabawnych strojach i w zabawny sposób, to funkcjonariusze mówili o bardzo poważnych sprawach bezpieczeństwie dzieci.

Jak zachować się w razie wypadku czy gdy na drodze zaczepi nas obca osoba? Między innymi o tym mówili dzieciom kaliscy policjanci. Takie akcje, jak ta wtorkowa, organizowane są od kilku lat i mają na celu uświadomienie najmłodszych różnego rodzaju zagrożeń. - Naszymi pacjentami są dzieci, które często uległy wypadkom, zarówno samochodowym, jak i tym w szkołach. Dzięki Wydziałowi Prewencji, za sprawą pana naczelnika i policjantów mamy dla dzieci nie tylko prelekcja, ale i otrzymujemy pomoce dydaktyczne - mówi Maria Figlak, dyrektor Zespołu Szkół nr 12 przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kaliszu.

- Chcemy dzieciom pokazać, że policjant to nie jest tylko ten mundur, ale również pomoc. Przekazujemy też materiały, które pomogą nauczycielom w przystępnym przekazywaniu dzieciom wiedzy o bezpieczeństwie - wszystko to celem poprawy bezpieczeństwa, żeby dzieci czuły się bezpieczne
mówi podins.Mariusz Kucharski, naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Kaliszu.

Zarówno pedagodzy, jak i policjanci zdają sobie sprawę, że aby dotrzeć do dzieci przekaz musi być ciekawy i wesoły. Zwłaszcza w takim miejscu, jakim jest szpital. - Staramy się, żeby szkoła była bardzo przyjazna. Chcemy, żeby dzieci w naszej szkole były pozbawione stresu
dodaje Maria Figlak.

I chyba się to udaje, bo na kilkadziesiąt minut zarówno dzieci, jak i rodzice mieli okazję pomyśleć o czymś innym niż długi pobyt w szpitalu.

Zapraszamy do galerii

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego