Mikołajki - szkola

Idź do spisu treści

Menu główne:

Mikołajki

Aktualności
6 grudnia szkoła szpitalna przygotowała dzieciom dzień wyjątkowych atrakcji. Mikołaj zawitał do dzieci przebywających na wszystkich oddziałach dziecięcych kaliskiego szpitala. W jego rolę wcielił się w tym roku Mateusz Goździewicz, odbywający staż w kaliskim szpitalu.
Najmłodszych odwiedzili też wspaniali goście, którzy przynieśli ze sobą mnóstwo prezentów. Podobnie jak przed rokiem w organizację tego wydarzenia zaangażował się kaliski market Castorama, który był głównym sponsorem podarunków dla najmłodszych pacjentów, kaliska policja oraz Carrefour w Kaliszu.
Castorama przygotowala tzw. "Majsterkowo", czyli wspólną zabawę w składanie drewnianych zabawek. Jedne dzieci składały traktory i samoloty inne malowały witraże. Oczywiście za wykonaną pracę dostały prezenty – to za sprawą dyrektora Castoramy pana Remigiusza Azarko, Wspólna praca wywoływała rumieńce na twarzach a efekty sprawiały satysfakcję nie tylko dzieciom. O takiej przygodzie podczas pobytu w szpitalu nie śniło się nikomu
Chore dzieci odwiedziła również policyjna maskotka. Była ona wdzięczną atrakcją do wspólnych fotografii. Sierżant Pyrek, bo tak się owa policyjna maskotka nazywała, wspomagał św. Mikołaja, wręczając drobne upominki dla pacjentów szkoły, przypominał również o bezpieczeństwie na drodze, zwłaszcza o poprawieniu widoczności pieszych na drogach wręczając każdemu odblaskowe opaski. Dzieci, które były pacjentami szpitala wzięły udział w konkursie plastycznym zatytułowanym "Bezpieczna zima". Dwie prace zostały wyróżnione i na ręce pani dyrektor sierż. Agnieszka Olejnik-Mucha z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu przekazała nagrody dla ich autorów.
Dzięki marketowi Carrefour w Kaliszu, a ściślej mówiąc pani Sylwii Krzyżaniak, która pamięta o szpitalnych dzieciach nie tylko z okazji Mikołajek nie zabrakło tego dnia balonów, słodyczy i „pluszaka dla każdego dzieciaka”. Takie upominki zawsze są największą radością dla maluchów.
Magii tego dnia dopełnił koncert uczniów z Gimnazjum nr 9 w Kaliszu – na gitarach i skrzypcach grali piękne kolędy zachęcając do wspólnego śpiewania.
Oddziały rozbrzmiewały muzyką i śpiewem a oczy dzieci skrzyły się radością zmieszaną z niedowierzaniem, że oto Mikołaj odszukał je tu, w szpitalu przynosząc każdemu górę prezentów i wspólną zabawę. Niewątpliwie dzieci długo będą pamiętały ten dzień w którym w każdym zakamarku szpitala unosił się duch świąt Bożego Narodzenia.


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego